Що таке міцність бетону?

Автор: Юра Малженський / 14 Січня 2020

Напевно, ви вже знайомі зі складом бетону. У нього входить: вода, в’яжучий матеріал (цемент) та заповнювач. Щоб гарантувати необхідні властивості бетону (морозостійкість, міцність і довговічність), його склад повинен бути гармонійний, а все пропорції дотримані. Може скластися враження, що використання природних матеріалів не потребує особливих знаннях, але ця думка помилкова. Перш ніж купити бетон, необхідно розібратися з поняттям «міцність» і дізнатися, від чого вона залежить. Якщо використовувати неякісні матеріали для створення бетонної суміші, результат не змусить себе чекати. Негативний результат, звичайно ж, адже якість готової суміші неодмінно впаде.

Щоб правильно зробити бетон з хорошими показниками міцності, потрібно правильно підібрати склад заповнювача. Для якісної суміші потрібно менше вільного простору між зернятками, які заповнюються цементним тестом. Наприклад: якщо використовувати пісок лише однієї фракції, загальний обсяг пустот досягає 40%. Хороший (читай – професійний) бетонний завод ретельно готує суміш перед продажем. Для досягнення максимальних показників щільності, пісок розподіляється на кілька фракцій і з’єднується між собою в необхідних пропорціях. Як результат – такі частинки прилягають досить щільно між собою, і цементного тесту використовується в рази менше. Міцність при цьому – вище.

Ми рекомендуємо радитися з продавцями перед покупкою – це допоможе уникнути зайвих фінансових витрат. Якщо бетон виготовлений з неякісних заповнювачів (пісок з кар’єру, наприклад), варто утриматися від придбання та пошукати інший товар.

Бажаєте бути в курсі всіх майбутніх публікація?
Залиште свій емейл і ми повідомимо
про нову статтю